wypożyczony samochód

Czy wypożyczonym autem można jechać za granicę?

Coraz częściej decydujemy się na wyjazdy za granicę. Czy to wyjazd wakacyjny z rodziną czy wyjazd służbowy czy też chęć zwiedzenia wymarzonego miejsca. Czy potrzebny nam własny samochód? Oczywiście, że nie. Wypożyczonym autem możemy jechać za granicę bez większych problemów. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę przy wypożyczaniu auta i dlaczego warto to zrobić. Transtor wypożyczalnia samochodów Toruń czeka na zapytania od Ciebie.

Jakie procedury musimy przejść aby wypożyczonym autem można jechać za granicę?

Aby wyjechać za granicę wypożyczonym autem musimy sprawdzić czy dana wypożyczalnia daje taką możliwość i do jakich krajów możemy się udać. Jeśli jest taka możliwość, musimy uzyskać odpowiednie pozwolenie na wyjazd, gdyż podróżując nie swoim autem w niektórych krajach możemy zostać poproszeni o potwierdzenie zgody właściciela. Musimy pamiętać, że nie każdy kraj jest w strefie Schengen i nie każde miejsce odwiedzimy z łatwością. W niektórych krajach wciąż będziemy musieli spełnić kilka dodatkowych warunków np. musimy posiadać wizę lub zieloną kartę. Pamiętajmy, żeby koniecznie zabrać za sobą w podróż wszystkie niezbędne dokumenty, a przed jego wypożyczeniem dobrze przeczytać regulamin ponieważ oferty poszczególnych wypożyczalni samochodów są różne, jak i zasady wyjazdu poza granice naszego państwa. Kiedy już jesteśmy zapoznani ze wszystkimi procedurami, powinniśmy sprawdzić czy auto zabieramy bez żadnych uszczerbków, aby móc oddać jej w takim samym stanie w jakim je wypożyczyliśmy.

Co z ubezpieczeniem, kiedy wypożyczonym autem jedziemy za granicę?

Kwestia ubezpieczenia samochodu jest bardzo ważna. Najprościej będzie podróżować wypożyczonym autem za granicą po krajach Unii Europejskiej, gdyż obowiązuje w nich polska polisa OC. Pamiętajmy jednak, że warunki polisy mogą być różne i mogą uwzględniać dodatkowe kryteria. Może to być np. zwiększone ryzyko kradzieży auta, w związku z tym wypożyczalnia może zażądać dodatkowego ubezpieczenia samochodu.

Dlaczego warto wypożyczonym autem jechać za granicę?

Dlaczego auto wypożyczone a nie swoje? Jest kilka powodów dla których ten wybór jest korzystniejszy. Jednym z częstszych powodów jest sytuacja, gdy nasz samochód jest po prostu za mały na dłuższy wyjazd rodzinny czy w gronie znajomych. Większa liczba osób plus bagaże i już mamy problem, ale okazuje się znika on w momencie wypożyczenia auta. Kolejny powód dla którego warto wypożyczyć samochód, to jego eksploatacja. Prócz tego, że płacimy za wynajem dochodzą nam tylko koszty paliwa. Nie nadużywamy swojego auta, co za tym idzie nie musimy tracić pieniędzy w razie ewentualnej usterki.

Niektórzy wolą wypożyczyć auto ze względów ekonomicznych, gdyż ceny biletów czasami mogą okazać się dużo droższe od wypożyczenia samochodu. Dodatkowy plus – możemy więcej zwiedzić.