wynajem-aut-zima

Wynajem aut zimą – podstawowe informacje

Często zastanawiamy się, czy wynajem aut zimą jest dobrym pomysłem. Niska temperatura, śnieg, oblodzenie nie kojarzą się raczej ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi. Wielu z nas ma obawy, które związane są z większym prawdopodobieństwem popełnienia błędu w sezonie zimowym. O tej porze roku łatwiej o wpadnięcie w poślizg, stłuczkę czy kolizję drogową. Z tego względu wielu kierowców odczuwa pewien dyskomfort związany z jazdą samochodem w tej porze roku. Jednak czy powinniśmy obawiać się wynajmować auta zimą z Transtor wypożyczalnia samochodów Toruń? O tym wszystkim można przeczytać w naszym artykule. Zachęcamy do jego lektury!

Zima + wynajem auta – czy to dobry pomysł?

Wynajem auta zimą to nic strasznego, nie mamy czego się obawiać. Warto jednak skorzystać z usług oferowanych przez profesjonalną i sprawdzoną wypożyczalnię. Wtedy to mamy pewność, że oddany do dyspozycji samochód jest sprawny, a tym samym nasza podróż będzie bezpieczna.

Na co zwrócić uwagę?

Samochody z wypożyczalni muszą spełniać kilka podstawowych cech, które umożliwiają im przystosowanie do panujących w tym sezonie warunków pogodowych. Po pierwsze auta te muszą posiadać aktualny przegląd, który gwarantuje sprawność techniczną. Po drugie samochód musi być wyposażony w opony zimowe, które zapewniają dostosowanie do warunków jazdy panujących zimą. Przede wszystkim wyposażenie auta w ten rodzaj opon wpływa na krótszą drogę hamowania, która jest nawet o połowę krótsza w porównaniu z oponami letnimi.

W daleką drogę czas…

W wielu krajach należących do Unii Europejskiej istnieje obowiązek wyposażenia samochodów w opony zimowe, co normują odpowiednie przepisy prawne. Warto pamiętać, że Wspólnota stara się zrównywać prawodawstwo we wszystkich krajach członkowskich, także w zakresie prawa drogowego, ale istnieją również mniejsze oraz większe rozbieżności w tym zakresie. W różnych krajach są inne zasady dotyczące okresu ich obowiązywania, a także stosowania łańcuchów i kolców. W niektórych państwach są wyznaczone konkretne terminy ich posiadania, a w innych kierowcy informowani są o tym przy użyciu znaków drogowych.

Wskazane powyżej przepisy mogą być nieco niekomfortowe dla podróżujących, a w szczególności dla kierowców przejeżdżających przez kilka krajów. Przykładowo w Belgii w kwietniu nie ma obowiązku posiadaniu opon zimowych, a we Francji istnieje taki nakaz.
Generalnie auta z wypożyczalni są wyposażane w opony zimowe, a to ułatwia podróże w dalekie strony. Warto dodać, że rozwiązanie takie zapewnia także większe bezpieczeństwo.

Profesjonalizm + wiarygodność

Przede wszystkim postawmy na wybór profesjonalnej i wiarygodnej firmy. Przy jej wyborze powinniśmy kierować się możliwością udzielenia fachowej porady przez jej pracowników. Oczywiście podczas wyboru auta warto doradzić się profesjonalistów. Nie zapomnijmy się dopytać czy auto wyposażane jest w opony zimowe. Wybierzmy wypożyczalnię, która ma dobre opinie. Możemy także popytać znajomych czy rodzinę.