Krótkoterminowy najem samochodu – czy warto?

Wynajem krótkoterminowy auta kojarzy się z wypożyczeniem go na niedługi termin. Dziś powiemy więcej na ten temat, wyjaśniając, co dokładnie kryje się pod tym hasłem, ale też wskazując, na jakie okazje warto rozważyć taką ofertę wypożyczalni. Ponadto omówimy zarówno jej korzyści, jak i wady. Zapraszamy do lektury!

Co to jest wynajem krótkoterminowy samochodu?

Jak sama nazwa wskazuje, wynajęcie auta krótkoterminowo wiąże się ze skorzystaniem z usług wynajmującego przez krótki czas. W większości przypadków obejmuje zakres od 1 do 30 dni. Wypożyczający wybiera model i użytkuje go zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie. Stronami są wynajmujący oraz najemca. Ten pierwszy zobowiązuje się udostępnić pojazd do użytku, natomiast ten drugi do zapłaty za to określonej kwoty. Najczęściej samochód jest gotowy do odbioru z pełnym bakiem i taki też musi być zwrócony. Jest w pełni ubezpieczony i zarejestrowany, wolny od usterek. Jest to opłacalny sposób na użytkowanie go z ograniczeniem kosztów i obowiązków. Jak tego dokonać? Wystarczy krótkoterminowy najem samochodu zarezerwować w konkretnej wypożyczalni, przedłożyć dowód osobisty, prawo jazdy, jak również kartę płatniczą, a następnie podpisać stosowny, wiążący dokument, czyli umowę najmu.

Na jakie okazje warto wypożyczyć krótkoterminowo auto?

Auta na wynajem krótkoterminowy można wykorzystywać na różnorakie okoliczności. Firmy wypożyczające oferują między innymi:

  • samochód na wesele,
  • auto do ślubu, 
  • auto zastępcze z OC sprawcy, 
  • samochód do przeprowadzki. 

Poza tym krótkoterminowy najem jest dobrą propozycją dla kierowców, którzy na co dzień nie dysponują własnym samochodem, ale chcą poruszać się nim okazjonalnie, np. wyjeżdżając na urlop, potrzebują auto do przeprowadzki. Dodatkowo nowoczesny, wypożyczony wóz przydaje się, kiedy przedsiębiorca chce przewieźć kontrahenta z lotniska do biura, z obiektów konferencyjnych czy też innych miejsc. Jak można zatem spostrzec, okazji jest wiele.

Korzyści krótkoterminowego wynajmu samochodów

Wynajem aut krótkoterminowy cieszy się popularnością nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale też firm. Nic w tym dziwnego, skoro jest to alternatywa posiadająca wiele zalet. Oto one:

  • komfort i swoboda codziennego przemieszczania się po mieście bądź poza miastem, 
  • bezpieczeństwo jazdy za sprawą regularnego serwisowania pojazdów, 
  • możliwość przetestowania wymarzonego modelu,
  • użytkowanie pojazdu renomowanej marki ma istotny wpływ na kształtowanie pozytywnego wizerunku w kontekście prowadzonego biznesu,
  • oszczędność pieniędzy – wypożyczenie jest znacznie tańsze, aniżeli zakup samochodu na własność lub podróżowanie taksówkami, 
  • ograniczenie obowiązków – auto jest ubezpieczone i zatankowane, a dodatkowo sprawdzone pod względem technicznym, jedyne, co należy zrobić, to uzupełnić stan paliwa, 
  • wypożyczony wóz może być dostarczony pod wskazany adres,
  • alternatywa dla tych, którzy potrzebują auta jedynie okolicznościowo.

Wady wynajmu aut na krótki okres

Najem samochodu krótkoterminowy wiąże się także z pewnymi słabymi stronami. Mowa tutaj choćby o tym, że:

  • nierzadko nakładany jest limit kilometrów oraz dodatkowe opłaty za ich przekroczenie, 
  • dość często obowiązuje wyższa cena niż w momencie wynajmu długoterminowego, 
  • dostępność jedynie dla osób, które posiadają prawo jazdy od kilku lat. 

Minusów jest znacznie mniej niż plusów. Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od polityki realizowanej w danym przedsiębiorstwie.

Podsumowanie

Każdy kierowca posiada indywidualne potrzeby, a możliwości ofertowe funkcjonujących wypożyczalni stanowią odpowiedź na większość, jeśli nie na wszystkie, z nich. Korzystne podjęcie wynajmu krótkoterminowego jest interesującym wariantem dla pojedynczych mieszkańców i przejezdnych, jak również dla organizacji. Jest to wyjście z sytuacji dla jednostek, które nie potrzebują auta na co dzień, ale czasami doskwiera im brak własnego środka transportu. Warto jednak pamiętać o tym, by wynegocjować dobre warunki i dokładnie przeanalizować treść podpisywanej umowy.

Sprawdź naszą ofertę

TRANSTOR jest profesjonalną wypożyczalnią samochodów, która mając na względzie oczekiwania swoich klientów, wychodzi z inicjatywą zarówno krótkoterminowego, jak i długoterminowego wynajmu. Oferujemy komfortowe oraz odpowiednio wyposażone auta, a przy tym bardzo pomyślne warunki współpracy. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Sprawdź: