Ile kosztuje wynajęcie samochodu?

Wynajem pojazdu to usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, skoro jest to rozwiązanie, któremu przypisuje się wiele zalet. Trzeba przyznać, że jest to ciekawa opcja dla osób świadomych swoich potrzeb, oczekujących wygody i komfortu, a przy tym bezpieczeństwa. Jednak wielu ludzi zadaje sobie pytanie: ile kosztuje wynajęcie auta oraz co wpływa na tę cenę? Koszt wynajęcia samochodu nie musi być wysoki. Na rynku funkcjonują tanie wypożyczalnie samochodów, takie, jak nasza, które posiadają niezwykle elastyczną ofertę, a jednocześnie gwarantują wysoką jakość i satysfakcję klientów.

Koszt wynajęcia samochodu – elementy mające wpływ na cenę

Koszt wynajęcia samochodu jest dość mocno zróżnicowany, co pozwala na dopasowanie oferty do budżetu osoby wynajmującej. Ile kosztuje wynajem auta? Ma na to wpływ kilka zasadniczych czynników:  

  • model/klasa samochodu – firma wynajmująca szczyci się szerokim wyborem samochodów; dostępne modele posiadają różnoraką wartość, zatem to, ile kosztuje wynajem auta np. Toyoty Yaris czy Volvo XC 60 T6 jest rozbieżne, 
  • ponadstandardowe wyposażenie – koszt wynajęcia samochodu rośnie w przypadku zamówienia dodatkowego wyposażenia, takiego jak np. lodówka samochodowa, nawigacja bądź fotelik samochodowy dla dzieci,
  • nadprogramowe usługi – to, ile kosztuje wynajęcie auta jest zależne od skorzystania z usług specjalnych, np. podstawienia i odbioru samochodu z umówionego miejsca bądź wynajęcia pojazdu z kierowcą,
  • rodzaj wynajmu/okres obowiązywania umowy – w przypadku wynajmu krótkoterminowego koszt wynajęcia samochodu jest inny, aniżeli w sytuacji skorzystania z wynajmu średnioterminowego, długoterminowego lub w momencie zdecydowania się na usługę car-sharing; zatem odpowiadając na pytanie, ile kosztuje wynajem auta, trzeba odpowiedzieć: wartość maleje wraz z wydłużaniem się okresu korzystania z niego; na koszt wynajęcia samochodu składa się również opłata manipulacyjna, jeśli wynajem dotyczy jednego dnia, 
  • limit km – koszt wynajęcia samochodu jest wyższy w przypadku wybrania opcji: bez limitu km, aniżeli w sytuacji wyboru limitu 150 km,
  • wyjazd zagraniczny – na koszt wynajęcia samochodu składa się dodatkowa opłata w momencie wyjazdu zagranicznego.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu – za jakie opcje można dopłacić?

Jak już ukazaliśmy, koszt wynajęcia samochodu to bardzo indywidualna sprawa. Klient ma możliwość dopasowania auta do swoich potrzeb. To, ile kosztuje go wynajem auta, jest uzależnione od różnorakich elementów. Za jakie opcje może dopłacić? Wśród nich można wymienić doposażenie pojazdu lub dodatkowe usługi w postaci podstawienia auta lub jego odbioru. Co ważne, wypożyczalnie udostępniają pełne ubezpieczenie, co jest niezwykle korzystne z perspektywy poczucia bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę ewentualną stłuczkę bądź wypadek. 

Polityka paliwowa wypożyczalni a koszt wynajęcia samochodu

Koszt wynajęcia samochodu to jedno, natomiast drugie to wydatek związany z użytkowaniem go. Decydując się na zawarcie umowy w sprawie wynajmu warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda polityka paliwowa w wypożyczalni. Najczęściej praktykuje się jego zwrot z taką samą ilością paliwa, jak przy odbiorze. Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje wynajęcie auta, należy mieć na względzie to, czy firma oferuje pełny bak w cenie wynajmu, czy konieczne jest opłacenie go z góry lub oddanie go w momencie zakończenia trwania umowy. 

Koszt wynajęcia samochodu – kaucja

To, ile kosztuje wynajęcie samochodu jest też związane z koniecznością wpłacenia kaucji przed wynajmem. Większość wypożyczalni pobiera ją podczas podpisywania umowy, dlatego warto pamiętać o niej planując całościowy koszt wynajęcia samochodu. 

Koszt wynajęcia samochodu – przykładowe ceny

W zależności od wielu omówionych czynników w standardowej opcji koszt wynajęcia samochodu może wahać się w przedziale od 100 do 350 złotych za dobę przy wynajmie krótkoterminowym. To, ile kosztuje wynajem auta jest zależne od limitu km. W przypadku jego braku koszt jest wyższy. A ile kosztuje wynajęcie samochodu przy wynajmie długoterminowym? Wówczas można liczyć na super korzystne ceny. Wystarczy skontaktować się z wypożyczalnia samochodów! Oto przykładowe zestawienie kosztu wynajęcia samochodu: 

– Yaris 100 zł przy limicie 150 km i 120 zł bez limitu km/za dobę,

– VW Passat Sedan 200 zł przy limicie 150 km i 250 zł bez limitu km/za dobę,

VOLVO XC 60 T6 300 zł przy limicie 150 km i 350 zł bez limitu km/za dobę.

Wynajem auta a koszt wynajęcia samochodu – do kogo skierowana jest oferta?

Z wypożyczalni samochodów korzysta się podczas wyjazdów wakacyjnych. Rozwiązanie to jest popularne wśród przedsiębiorców, dla których wypożyczane auto jest ekonomiczne i stanowi łatwy sposób na rozbudowanie floty. Co więcej, w życiu każdego z nas pojawiają się niespodziewane momenty, w których nie możemy korzystać z własnego pojazdu. Firmy wychodzą nam naprzeciw, oferując auto zastępcze.
Zgodnie z regulaminem obowiązującym w naszej wypożyczalni wymagany jest wiek najemcy 21 lat oraz prawo jazdy ważne od dwóch lat.

Zasady wynajmu a koszt wynajęcia samochodu

Wynajmując auto należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Na początek zapoznaj się z ofertą wypożyczalni, później przedstaw swoje oczekiwania i wskaż budżet. Zanim podpiszesz umowę wiążącą zgromadź wszystkie informacje, jakie są istotne w momencie podjęcia ostatecznej decyzji. Musisz być świadomy, że koszt wynajęcia samochodu jest uwarunkowany wieloma determinantami. Zweryfikuj zatem, ile kosztuje auto na wynajem, pytając o dodatkowe opłaty i ukryte koszty. Nie zapominaj, że dodatkowe funkcjonalności wpływają na to, ile kosztuje wynajęcie samochodu. Każdy najemca otrzymuje samochód sprawny, w stanie umożliwiającym jego prawidłową eksploatację i zobowiązuje się użytkować go z należytą troską. Klient zobowiązuje się zwrócić pojazd nieuszkodzony, z dowodem rejestracyjnym, kluczykami, wszystkimi oponami, narzędziami, radiem i innymi akcesoriami, w tym stanie, w jakim go najął.

Czy to, ile kosztuje wynajęcie samochodu zachęca do skorzystania z oferty?

To, ile kosztuje wynajem auta jest dość złożoną kwestią. Na koszt wynajęcia samochodu składa się bowiem wiele czynników. Koszt wynajęcia samochodu jest najczęściej uzależniony od rodzaju pojazdu, terminu wypożyczenia czy też skorzystania z dodatkowych opcji. Biorąc je pod uwagę należy uznać, że jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na szybkie i komfortowe przemieszczanie się po wybranych lokalizacjach, przy zachowaniu wygody oraz bezpieczeństwa, bez narażania się na ograniczenia w komunikacji miejskiej. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Gwarantujemy wysoką jakość za dobrą cenę!

Sprawdź naszą ofertę: