wynajem samochodu

Dlaczego wynajem samochodu?

Wynajem samochodu to usługa, która robi się coraz bardziej popularna, i z której korzysta coraz więcej osób. W sytuacji gdy nie posiadamy własnego auta, to doskonały sposób na podróżowanie. Oczywiście, kiedy posiadamy własny samochód wynajem auta też jest całkowicie normalny, w niektórych przypadkach nawet pożądany. Wynajem samochodu na specjalna okazję jaką jest np. ślub? Dlaczego nie.

Wiele firm systematycznie poszerza swoją ofertę o nowe egzemplarze samochodów, biorąc pod uwagę potrzeby klientów. Wynajem samochodów stał się dla klientów, świadomych swoich potrzeb, wygodny i komfortowy. Samochody wypożyczane są bardzo często przez rodziny na wyjazdy wakacyjne jak i klienta biznesowego czy przedsiębiorstwa na wyjazdy służbowe.

Wynajem samochodu – zalety

Bezpieczeństwo – na pewno możemy liczyć na auto bezpieczne i sprawne. Renomowane wypożyczalnie samochodów nie mogą pozwolić sobie na wypożyczenie auta starego. Każdy z samochodów powinien być w idealnym stanie technicznym, z pełnym ubezpieczeniem OC i AC. To po stronie wypożyczalni leżą przeglądy okresowe czy badania techniczne, jak również sezonowa wymiana opon czy koszty eksploatacji samochodu. Wypożyczalnia samochodów Toruń czeka na zapytania od Ciebie.

Wybór – każda firma, która zajmuje się wynajmem samochodów, szczyci się szerokim wyborem aut pod wynajem. Modele samochodów powinny być dostępne i dostosowane dla każdego klienta nie zależnie od grubości portfela.

Dodatkowe wyposażenie – na życzenie klienta, oczywiście za dodatkową niewielką opłata, w wypożyczonym samochodzie, można zainstalować dodatkowy sprzęt. Może to być fotelik dla dziecka, nawigacja czy lodówka samochodowa.

Wygoda – usługa podstawienia i odbioru samochodu z umówionego miejsca staje się coraz bardziej popularna. Jest to bardzo wygodne, bo auto dostajemy od razu i zostawiamy tam gdzie nam wygodnie. Istnieje również możliwość wynajęcia samochodu z kierowcą, dla pełnej wygody i w razie konieczności.

Opieka fachowców – to bardzo duże udogodnienie dla każdego, kto znajdzie się w sytuacji, w której będzie potrzebował pomocy. Możemy być pewni, że specjaliści odbiorą telefon o każdej porze dnia i nocy z konkretnymi wskazówkami co dalej.

Szybkość – minimum formalności to kolejny plus wynajmu samochodu. Procedura jest bardzo szybka i w większości można wszystko załatwić przez Internet. Wystarczy dowód osobisty, prawo jazdy i złożenie podpisu na umowie i wpłata należności.

Wynajem samochodu – rodzaje

W zasadzie wynajem auta można by podzielić na 4 rodzaje.

  • krótkoterminowy – najczęściej jest od 1 doby do 30 dni,
  • średnioterminowy – od 3 miesięcy do 12 miesięcy,
  • długoterminowy – z którego najczęściej korzystają przedsiębiorcy to okres od 13 do nawet 48 miesięcy,
  • oraz coraz bardziej popularny car-sharing czyli wynajem samochodu na minuty. Jest on opłacalny pod warunkiem, że w grę wejdą krótkie dystanse.

wynajem auta

Wynajem samochodu – jak to zrobić, żeby nie żałować

Przed ostateczna decyzją należy na spokojnie przeanalizować rynek i zwrócić uwagę na parę istotnych aspektów.

Warunki umowy – warto dokładnie przeczytać umowę i doprecyzować całkowity koszt wynajmu auta. Dopytać (jeżeli nie jest to zawarte w umowie) jakie usługi są uwzględnione w ofercie.

Ubezpieczenie – wypożyczany samochód powinien mieć obowiązkowe ubezpieczenie.

Depozyt – jest zwracany po oddaniu samochodu, jeśli nie został uszkodzony, dlatego warto przed podpisaniem papierów dokładnie sprawdzić stan techniczny auta.

Liczba osób kierujących autem – nie jest wymagane, ale może się przydać w razie kontroli przez patrol policji.

Rezerwacja – w trakcie sezony lepiej zarezerwować auto wcześniej lub w sytuacji, gdy prosisz o podstawienie samochodu w konkretne miejsce.